Metoda SITA

  • Efekty metody SITA występują już po kilku godzinach jej stosowania.
  • Uczymy się 3 do 5 razy szybciej niż metodami tradycyjnymi.
  • W czasie nauki relaksujemy się - poprawiamy samopoczucie i zdrowie.
  • Możemy uczyć się wiele godzin dziennie dzień po dniu nie odczuwając zmęczenia.
  • W ciągu paru tygodni możemy nauczyć się swobodnie porozumiewać w języku obcym.
  • Uczymy się samodzielnie w domu bez pomocy lektora - nie tracimy czasu na dojazdy.

Zalety uczenia się metodą SITA

Zapamiętujemy szybciej i więcej

Stosując metodę SITA zapamiętujemy informacje wielokrotnie szybciej niż metodami tradycyjnymi. Np. aby opanować materiał umożliwiający swobodne porozumiewanie się w języku obcym, czyli aby zapamiętać około 1000 słów i zwrotów, wystarczy uczyć się tą metodą niespełna 44 godziny. Ponieważ uczeniu się towarzyszy relaks, czyli wypoczynek, możliwe jest przeznaczanie na naukę do 7 godzin dziennie. Zatem program 44 godzin można zrealizować w 7 dni. Takie tempo uczenia się i efekty są nierealne przy uczeniu się tradycyjnymi metodami.

Pamiętamy dłużej

W stanie relaksu uaktywnia się prawa półkula mózgu człowieka oraz obie półkule lepiej współpracują ze sobą. Powoduje to uruchamianie tzw. długotrwałej pamięci. Metoda SITA wykorzystuje tę właściwość stanu relaksu, ale nie tylko. Zaleca bowiem starannie przemyślaną, specjalną procedurę uczenia się, która wykorzystuje odkrycia naukowe w zakresie skutecznych technik zapamiętywania informacji.

Uczenie się jest przyjemne

W czasie uczenia się metodą SITA nie występuje stres. Odpoczynek, przyjemne doznania, spokój - to walory zauważane przez wszystkich użytkowników metody. Nie ma przymusu, mozolnego wkuwania, stopni, sprawdzianów i egzaminów. Uczenie się po prostu sprawia przyjemność.

Pora dnia i intensywność uczenia się są dowolne

Metodą SITA można się uczyć o dowolnej porze dnia oraz zmieniać i dostosowywać program uczenia się do indywidualnych potrzeb i możliwości. Np. ten sam materiał można przerabiać w ciągu 7 dni, albo mniej intensywnie w ciągu 80 dni. W obu przypadkach czas poświęcony na naukę oraz końcowy efekt będą zbliżone.

Metoda SITA jest dla każdego

Wiek i predyspozycje uczącego się w metodzie SITA nie mają istotnego znaczenia. W eksperymencie na Uniwersytecie Bundeswehry w Hamburgu, którego celem było określenie skuteczności metody, brały udział osoby w wieku od 20 do 68 lat. Wszystkie osoby osiągały podobne rezultaty.

Efekty motywują do kontynuowania nauki

Efekty uczenia się metodą SITA są dostrzegalne bardzo szybko. Wyzwala to motywację do dalszej nauki.

Przyjemne z pożytecznym

Uczenie się metodą SITA jest nie tylko przyjemne, ale również korzystne dla zdrowia. Pozytywny wpływ stanu relaksu na organizm człowieka jest niewątpliwy.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Szybkie tempo uczenia się pozwala oszczędzać czas, który można poświęcić rodzinie, przyjaciołom, znajomym. Urządzenie SITA i kurs językowy może użytkować kilka osób, nawet w tym samym czasie. Przecież każda z nich może się uczyć o innej porze dnia. Urządzenie SITA jest do wielokrotnego użytku, czego nie można powiedzieć o tradycyjnych kursach językowych.

Metoda SITA to:

Możliwość zdobycia umiejętności mówienia w nowo poznawanym języku oraz rozumienia obcojęzycznych wypowiedzi, to szansa na swobodną komunikację, gdziekolwiek się znajdujemy.

Nowoczesny sposób uczenia się, wykorzystujący osiągnięcia nauki tradycyjnej oraz najnowsze odkrycia naukowe dotyczące skuteczności zapamiętywania słów i zwrotów w stanie relaksu.

Urządzenie SITA, które pomaga osiągać stan relaksu i pozostawać w tym stanie w czasie słuchania materiału dźwiękowego, który chcemy zapamiętać.

Procedura uczenia się - skuteczna i sprawdzona, która łączy zapamiętywanie obcojęzycznych słów i zwrotów w stanie relaksu z uczeniem się stosowania ich w stanie aktywności, z wykorzystaniem podręcznika oraz nagrań audio.

Kursy językowe składające się z podręcznika i płyt CD zawierających dialogi oraz wyselekcjonowane słowa i zwroty. Ich znajomość pozwala na swobodną komunikację w najczęściej spotykanych sytuacjach dnia codziennego.

Oszczędność czasu - możemy opanować ponad 1000 słów i zwrotów nawet w ciągu tygodnia. To także wysoka motywacja do dalszej nauki, gdyż już po 3 - 4 lekcji dostrzegamy jej efekty.

Muzyka relaksacyjna na płytach CD, której słuchanie pomaga osiągać stan relaksu i uwolnić się od stresów dnia codziennego. To sposób na poprawę samopoczucia i zdrowia.