Komiks językowy - CARTOON SITA

69,00 zł
Brutto

Komiks językowy - CARTOON SITA

Ilość

  • Polityka bezpieczeństwa Polityka bezpieczeństwa
  • Zasady dostawy Zasady dostawy
  • Zasady zwrotu Zasady zwrotu

Autorzy - Joanna Zagner, Gabriel Kołat, Piotr Kania, Przemysław Truściński. Stron 96, format 19 x 27 cm.

CARTOON SITA otrzymał I nagrodę w plebiscycie K99 na Krakowskim Festiwalu Komiksu. Zawiera cztery opowiadania: "New York", "The Little Match Girl", "The Passenger" i "Penelope", w których użyto środki przekazu właściwe dla komiksu. Jednak nazywanie go komiksem nie w pełni oddaje jego unikalny charakter. Teksty są atrakcyjnie ilustrowane. Twórcy zastosowali różne techniki plastyczne m.in. akwarelę, gwasz, collage. Inny też jest sposób narracji w poszczególnych opowiadaniach - od klasycznych, komiksowych dialogów w dymkach u Przemysława Truścińskiego i Joanny Zagner, przez wewnętrzny dialog bohatera komiksu Piotra Kani, aż do, jak ją określa sam twórca Gabriel Kołat, dadaistycznej historii Penelope.

Pierwsze opowiadanie to refleksyjna podróż po sennej krainie, drugie to ciekawa adaptacja bajki Andersena o dziewczynce z zapałkami, w trzecim bohaterowie uwięzieni są w kosmicznej matni i walczą z pozaziemską istotą, a czwarte opowiadanie to mistyczna opowieść o życiu niezwykłej kobiety.

CARTOON SITA został wydany w języku angielskim, ale towarzyszy mu słowniczek zawierający tłumaczenia trudniejszych zwrotów na język polski.

Dołączona jest także płyta CD z nagranymi tekstami. Opowiadanie "The Little Match Girl" zostało nagrane w sposób odpowiedni do uczenia się języka angielskiego metodą SITA.

100 Przedmioty